top of page

 ד״ר שושנה הלמן פסיכולוגית

ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת

טיפול זוגי

תהליך:

המפגשים מתקיימים  בימים ראשון עד שישי. מפגשים פנים אל פנים מתקיימים בקליניקה בימי ראשון ושישי, רחוב סוקולוב 78 אמת השרון.

בשאר ימי השבוע מתקיימים מפגשים בזום. יש למלא שאלוני קבלה וטופס הסכמה לפני תחילת הטיפול.

קבצים להורדה:

pdf-2127829_1280.png
pdf-2127829_1280.png

לפני המפגש הזוגי במשרד, נקיים שיחת טלפון או שיחת וידאו לצורך הכרות אישית והבהרת הבעיות. מפגש זה הינו ללא תשלום. הזוג יקבל הסבר על תהליך הטיפול בשיטת גוטמן.  בדרך כלל התהליך מורכב מ-4 מפגשים של הערכה מבוססת מחקר כמפורט. לאחר שלב ההערכה,  והמשוב יתקיימו מפגשים המבוססים על התערבויות המותאמות לסוג הבעיות שעלו בשלב ההערכה. 

מפגש ראשון

המפגש הראשון הוא ראיון מובנה של בני הזוג על פי גוטמן, בנוסף הזוג יתבקש לנהל דו שיח על קונפליקט ביניהם. הקונפליקט יצולם בוידאו בהסכמת בני הזוג וישמר בצורה מאובטחת אצלי בכדי שנוכל לצפות בו בהמשך ולראות את אופן התקשורת בין בני הזוג והיכן כדאי לשים את הדגש לתיקון ושיפור התקשורת.

מפגשים שני ושלישי

המפגש השני והשלישי הם מפגשים אינדיבידואליים עם כל אחד מבני הזוג בכדי להבין יותר את הבעיות האישיות של כל אחד מבני הזוג וכיצד הם משפיעים על מערכת היחסים.

שלב ביניים

בין המפגשים האינדיבידואליים לבין המפגש הרביעי המסכם, הזוג יתבקש למלא שאלונים, שהם גם מבוססי מחקר ארוך זמן של גוטמן. השאלונים המתורגמים על ידי בחסות מכון גוטמן לעברית ימסרו לידי בני הזוג לאחר המפגש הראשון. קישור לשאלונים ולהערכה באנגלית ניתן למצוא כאן

מפגש רביעי ואילך

במפגש הרביעי נדון בתוצאות ההערכה שמבוססות על הראיונות שנעשו עם בני הזוג והשאלונים שמולאו. אני ובני הזוג נקבע מהם הציפיות בטיפול והמטרות שיקבעו על פי המודל של הבית היציב של גוטמן  שיוסבר לבני הזוג.

החל מהמפגש הרביעי, הזוג יתאמן בתרגילים שונים (על פי שיטת גוטמן) המותאמים לסוג הבעיות שאובחנו ובהתאם למטרות שהוצגו. חלק מהתרגילים ינתנו כשיעורי בית לבני הזוג בין המפגשים. משך הטיפול הוא בדרך כלל 10 עד 12 מפגשים של שעה עד שעה וחצי. יש אפשרות גם לטיפול מרוכז אינטנסיבי  ולאחריו פגישות מעקב.  אפשרות זאת תידון עם בני הזוג בחדי לבדוק עד כמה מתאימה לסיטואציה של בני הזוג.

ניתן לשלם על הטיפול הזוגי בביט או בפייבוקס לטלפון מספר: 052-2330298

מומלץ לקרוא את הספר שבעת העקרונות של נישואים מאושרים של ג׳ון גוטמן כדי לקבל רקע על השיטה.

״שבעת העקרונות לנישואים מאושרים" מאת ד"ר ג'ון גוטמן הוא לדעתי הספר הטוב ביותר בעולם היום לאלה הרוצים לשפר את הזוגיות שלהם.

הספר מתבסס על מחקרים מדעיים שכללו אלפי זוגות, ונעשו לאורך עשרות שנים, במעבדה של גוטמן באוניברסיטת וושינגטון בסיאטל. כאן תמצאו תשובות חדשות ובלתי צפויות לשתי השאלות ששואלים שוב ושוב זוגות רבים, בכל הגילים ובכל העולם: מדוע כל כך קשה לנו לחיות יחד? ומה אפשר לעשות כדי שיהיה לנו טוב יחד?

"שבעת העקרונות", שהפך לרב-מכר בארצות הברית, הוא ספר פורץ דרך. הספר חושף בשיטתיות את ההרגלים והתהליכים הסמויים ששוחקים לנו את האהבה את האהבה הזוגית הגדולה. על סמך התגליות והתובנות המפתיעות של גוטמן, הספר נותן המלצות ברורות – כללי "עשה" ו"אל תעשה" – לשדרוג איכות הקשר הזוגי, לא רק ביומיום אלא גם בזמני ריב ומשבר. להמלצות האלה, שמסתייעות בשאלונים רבים ובתרגילים מעשיים, יש יעילות מוכחת בהקטנת הסיכוי לגירושים, ובהגדלת מידת הסיפוק וההנאה של שני השותפים לקשר הזוגי.

זהו ספר לכל אלה שהקשר הזוגי שלהם יקר לליבם – נשים וגברים שרוצים לחיות טוב יותר, לאהוב טוב יותר, וגם לריב טוב יותר."

 

- פרופ' יורם יובל.

האגף לרפואת המוח, בית החולים הדסה עין כרם, והמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים

שבעת העקרונות ג׳ון גוטמן.jpg

מידע נוסף על טיפול זוגי:

bottom of page